Sukces jest dla wszystkich

Dlaczego drogi są mi drogie?

Z pewnością niejeden internauta, który trafia na blog zadaje sobie pytanie: dlaczego ktoś postanowił zająć się właśnie takim tematem?

Zacznę zatem od wyjaśnienia dlaczego ja zainteresowałam się infrastrukturą komunikacyjną, czyli dlaczego drogi są mi drogie.

Dziennikarką jestem od wielu lat, ale do tzw. branży trafiłam przed dziesięciu laty. Dla mnie 10 lat spędzonych przy redagowaniu portalu budownictwa komunikacyjnego to wspaniały okres poznawania osób zaangażowanych w rozwój infrastruktury komunikacyjnej, pracujących nad nowymi technologiami, przepisami, realizujących inwestycje na najwyższym poziomie. W gronie specjalistów, z którymi spotykałam się podczas wywiadów byli znani naukowcy, przedstawiciele administracji, przedsiębiorcy. Miałam szczęście poznawać ekspertów branży infrastrukturalnej z Polski i zagranicy : drogowców, mostowców, specjalistów od budowy nowoczesnych nawierzchni lotniskowych. Przekonałam się, że wiedza i doświadczenie polskich specjalistów z tej dziedziny są wysoko cenione na świecie. Zadaniem dziennikarza jest, by o tym mówić i pisać. Dlatego powstał pomysł InfraBLOGU. Myślę, że zaciekawią też Czytelników zainteresowania osób oficjalnie nazywanych ekspertami branży infrastrukturalnej. Pokazywanie pozytywnego, kreatywnego i twórczego wizerunku ludzi pracujących w sektorze infrastruktury to również zadanie dla InfraBLOGU.

InfraBLOG powstaje w okresie pandemii COVID-19. To wyjątkowo ciężki czas. Uważam, że wszystkim nam potrzeba optymizmu. A daje go właśnie… infrastruktura. Solidne drogi, lotniska, rozbudowana sieć kolejowa, nowe budownictwo gwarantują społeczeństwu poczucie bezpieczeństwa a krajowi rozwój gospodarki. Do współpracy przy redagowaniu blogu zapraszam ekspertów, których przemyślenia, doświadczenia i praca mogą stać się inspiracją dla tych, którzy dopiero szukają własnych dróg i pól do działania. Zachęcam, by korzystać z dobrych pomysłów. I nie tracić wiary, że sukces jest dla wszystkich.

Anna Rogalińska – autorka blogu